Достапни линкови

logo-print

Почина најстарата жена во светот


Жената за коај се претпоставуаше дека е најстариот жител на Земјата почината во американската држава Тексас на возраст од 114 години и 195 дена. Јунис Санборн титулата најстар човек ја имаше само неколку месеци, од ноември наваму, кога почина една француската калуѓерка исто така на возраст од 114 години.
XS
SM
MD
LG