Достапни линкови

ЕУ повика на дијалог и демократија во Египет


Шефот за надворешната политика на ЕУ Кетрин Ештон

Шефот за надворешната политика на ЕУ Кетрин Ештон

ЕУ денеска ги повика египетските власти да одржат средба со опозициските групи, да ги пуштат на слобода уапсените демонстранти и да воспостават демократија за да се стави крај на немирите низ земјата.
Шефот за надворешна политика на Унијата Кетрин Ештон изјави дека жали за загубените животи при анти-владините протести и ги повика сите страни, како и полицијата да покажат воздржаност за биде прекинато насилството.
XS
SM
MD
LG