Достапни линкови

logo-print

Македонските граѓани во Египет ќе бидат евакуирани за три дена


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Македонските граѓани кои побараа да бидат евакуирани од Египет, поради протестите во земјата ќе се вратат во Македонија на 3 февруари со авион на турската компанија Туркиш Ерлајнс.
Македонскиот амбасадор во Каиро Миле Манолев изјави дека се работи претежно за студенти, постдипломци и неколку семејства кои живеат во Египет.
Според Манолев се намалува бројката на оние граѓани кои се пријавиле за евакуација и се уште не се знае дали има македонски туристи во Египет. Македонската амбасада и натаму ќе остане отворена во Египет.
XS
SM
MD
LG