Достапни линкови

logo-print

Египетска партија бара Барадеј да преговара со Претседателот


Мухамед ел Барадеј на протестите во Каиро

Мухамед ел Барадеј на протестите во Каиро

Египетската најголема опозициска група Братството на муслиманите соопшти денеска се сложила преговарач со режимот на Претседателот Хосни Мубарак да биде нобеловецот Мухамед ел Барадеј. Се повеќе граѓани се вклучуваат на протестите со кои се бара оставка на Мубарак и покрај воведувањето на полициски час. Барадеј се врати од Виена во четвртокот и изјави дека ќе помогне во политичката транзиција на Египет.
XS
SM
MD
LG