Достапни линкови

logo-print

Илјада затвореници ослободени во Египет


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Вооружена група на мажи нападнала најмалку четири затвори во Египет со што помогнала да бидат ослободени стотици муслимански милитанти и други затвореници, бидејќи полицијата синоќа не ги обезбедуваше затворите, а ни улиците на Египет.
Според безбедносните сили најмалку 1000 затвореници избегале. Забранетата опозициска група Братство на муслиманите соопшти дека 34 нејзини припадници биле ослободени.
XS
SM
MD
LG