Достапни линкови

logo-print

Нападнати три камиони со набавки за НАТО во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти денеска дека вооружена група на луѓе нападнала три камиони во југозападниот дел на земјата. Камионите биле нападнати по доставата на набавки за НАТО силите во Авганистан, при што возачите не биле повредени. Камионите кои носат набавки за Алијансата се често мета на напади во Пакистан. Според властите бунтовниците најчесто ги напаѓаат камионите пред да стигнат до крајната дестинација.
XS
SM
MD
LG