Достапни линкови

logo-print

Египетките власти со поголеми безбедносни мерки на улиците


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Египетските безбедносни сили повторно се распоредени низ улиците на земјата, по синоќешните грабежи за време на анти-владините протести. Војската во изминативе пет дена ги чуваше клучните владини згради, меѓу кои и министерството за внатрешни работи, а полицијата вчера не беше присутна на улиците во Каиро, Александрија, Суез и другите градови. Војската и полицијата сега се целосно активни за да се спречи безредието во земјата.
XS
SM
MD
LG