Достапни линкови

Нетанјаху-мора да се зачува мировниот договор со Египет


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху изјави денеска дека мора да биде зачуван тридеценскиот мировен договор на Израел со Египет и покрај хаосот и безредието во земјата. Според Нетанјаху односите меѓу двете земји мора да бидат стабилни за доброто на Блискиот Исток. Тоа е прва изјава на израелскиот премиер откако веќе шест дена траат протестите во Египет со кои се бара оставка на Претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG