Достапни линкови

logo-print

Девет години затвор за шпион на Хезбола во Иран


Израелскиот суд осуди еден арапски-израелски активист за човекови права на девет години затвор, откако тој признал дека бил шпион на либанската група Хезбола. Амер Мекхоул им праќал извештаи на Хезбола за локацијата на израелска воена база, како и информации за израелските разузнавачки служби.
XS
SM
MD
LG