Достапни линкови

logo-print

Ирскиот Парламент го усвои законот за финансии


Горниот дом на ирскиот Парламент го усвои законот за финансии потребен за обезбедување на меѓународна финансиска помош пред одржувањето на изборите во земјата. Во буџетот е наведено зголемување на даноците и намалување на трошоците поради заемите од ЕУ и ММФ. Законот кој беше усвоен и од Долниот дом на Парламентот се очекува да стапи на сила во понеделник.
XS
SM
MD
LG