Достапни линкови

logo-print

Роднини на пранешниот туниски лидер бараат азил во Канада


Соборениот туниски претседател Зине Ал Абидине Бен Али

Соборениот туниски претседател Зине Ал Абидине Бен Али

Канадските власти соопштија дека еден роднина на соборениот туниски претседател Зине Ал Абидине Бен Али аплицирал за добивање на азил во земјата со што ја блокирал неговата екстрадација во Тунис. Бизнисменот Белхасен Трабелси и брат на поранешната прва дама Лејла Трабелси пристигнал во Монтреал со неговото семејство во минатата недела. Тој во Тунис е обвинет за организиран криминал.
XS
SM
MD
LG