Достапни линкови

logo-print

Холандија ги прекинува контактите со Иран


Холандската влада соопшти денеска дека ќе ги прекине контактите со Иран, поради егзекуцијата на една нивна државјанка во исламската република. Захра Бахрами по потекло од Иран беше уапсена за време на протестите против спорните претседателски избори во 2009 година. Националната иранска телевизија соопшти дека Бахрами била во посета на роднини во земјата.
XS
SM
MD
LG