Достапни линкови

logo-print

Мубарак именуваше потпретседател на Египет


Египетскиот претседател Хосни Мубарак со потпретседателот Омар Сулејман

Египетскиот претседател Хосни Мубарак со потпретседателот Омар Сулејман

Египетскиот претседател Хосни Мубарак денеска го именуваше Омар Сулејман за потпретседател на земјата и со тоа за прв пат по 30 години се воспоставува таа функција во Египет. Сулејман претходно беше шеф на разузнавачката служба и беше задолжен и за некои надворешно- политички прашања, како што е мировен процес меѓу Палестина и Израел.
XS
SM
MD
LG