Достапни линкови

logo-print

СДСМ нема да присуствува на координативната средба на Парламентот


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

СДСМ соопшти денеска дека нема да присуствува на координациите што за в понеделник ги закажа претседателот на Собранието Трајко Вељаноски. Според претседателот на партијата Гордан Георгиев тие вчера соопштиле дека нема да и даваат легитимитет на недемократска и ненародна власт, која ја загрозува слободата и демократијата во земјата. Од опозицијата ја обвинуваат владата дека сака да има монопол врз се и како пример го наведоа нејзиното мешање во работата на медиумите.
XS
SM
MD
LG