Достапни линкови

logo-print

Мета на нападот на аеродромот Домодедово биле странците


Цвеќе за жртвите на местото на експлозијата на аеродромот Домодедово

Цвеќе за жртвите на местото на експлозијата на аеродромот Домодедово

Мета на бомбашот самоубиец кој изврши напад на московскиот аеродром Домодедово биле странските државјани, кои пристигнувале во Русија. Според потпаролот на истражниот комитет Владимир Маркин актот на тероризам не случајно бил извршен на секторот за меѓународни пристигнувања.
Нападот го извршил 20 годишен маж од Кавказ, но комисијата нема да го соопшти неговото име за да бидат фатени и неговите соочесници. При експлозијата на аеродромот 35 луѓе загинаа, а најмалку 120 беа повредени.
XS
SM
MD
LG