Достапни линкови

logo-print

МНР апелира да не се патува за Египет


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Во македонската амбасада во Каиро досега не се обратил ниту еден македонски државјанин за помош за враќање во земјава, по протестите и немирите во Египет. Од македонското Министерство за надворешни работи соопштија дека се во постојан контакт со Амбасадата во Каиро. Министерството нема информации колку Македонци живеат, работат или се во посета на Египет во моментов. МНР апелира сите граѓани кои планираат да заминат за Египет, ако е можно, да го одложат своето патување.
XS
SM
MD
LG