Достапни линкови

logo-print

Напаѓачот на рускиот аеродром Домодедово бил од Кавказ


Церемонијата за жртвите при нападот во Москва

Церемонијата за жртвите при нападот во Москва

Рускиот федерален истражен комитет соопшти денеска дека бомбашот самоубиец кој изврши напад на московскиот аеродром Домодедово бил 20 годишен маж од Кавказ. Тоа е прво соопштение на комитетот за инцидентот. При експлозијата на аеродромот загинаа 45 луѓе, а околу 180 беа повредени.
XS
SM
MD
LG