Достапни линкови

logo-print

Кипар ја подржува Палестина во преговорите со Израел


Шефот на кипарската дипломатија Маркос Киприану по средбата со палестинскиот колега Риад ал Малики, изјави дека неговата земја ја подржува палестинската влада во изнаоѓање на компромис со Израел. Киприану и Малики разговарале и за билатералните односи меѓу нивните земји, за врските меѓу ЕУ и палестинските автономни територии и за Медитеранската унија.
XS
SM
MD
LG