Достапни линкови

logo-print

САД бараат слобода за американски дипломат уапсен во ПакистанСАД побараа од пакистанските власти да го ослободат американскиот дипломат кој локалните власти во Лахоре противзаконски го држат во притвор. Според извештајот на американската амбасада во Исламабад иако Рејмон Дејвис соопштил дека е дипломат локалната полиција не го верификувала неговиот статус. Дејвис како што е наведено во извештајот застрелал двајца пакистанци на моторцикл во само одбрана, бидејќи сакале да го ограбат.
XS
SM
MD
LG