Достапни линкови

logo-print

Војската се распореди по улиците на египетските градови


 Cairo, 28Jan2011

Cairo, 28Jan2011

Според египетската телевизија, Претседателот Хосни Мубарк наредил воените сили да се распоредат по улиците каде демонстрантите се судија со полицијата. во досега најголемите насилства против режимот на египетскиот претседател Хосни Мубарак.
Судири имаше и околу џамијата каде на петочната молитва присуствуваше Нобеловиот Лауреат и опозиционер Мухамед ел Барадеј.
Тој по учеството на протестите е ставен во куќен притвор.
XS
SM
MD
LG