Достапни линкови

Досега најголеми насилства во Египет. Барадеј во домашен притвор


Полицијата со водени топови против демоснтрантите во Каиро

Полицијата со водени топови против демоснтрантите во Каиро

Илјадници демонстранти се судирија во Каиро и други градови со полицијата во досега најголемите насилства против режимот на египетскиот претседател Хосни Мубарак.
Судири имаше и околу џамијата каде на петочната молитва присуствуваше Нобеловиот Лауреат и опозиционер Мухамед ел Барадеј.
Тој по учеството на протестите е ставен во куќен притвор.
XS
SM
MD
LG