Достапни линкови

logo-print

Најмалку осуммина загинати во Кабул


Авганистанската полиција соопшти дека најмалку осум лица биле убиени во денешната експлозија во супермаркет каде што најчесто купувале странски државјани во Кабул. Меѓу жртвите, како што се додава, имало и странци. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG