Достапни линкови

logo-print

Еди Рама повика на мирни протести во Албанија


Лидерот на албанските социјалисти Еди Рама

Лидерот на албанските социјалисти Еди Рама

Лидерот на опозициската Социјалистичка партија Еди Рама апелираше до неговите приврзаници да се дистанцираат од какви било провокации на денешните протести.
На минатонеделните протести организирани од опозициската Социјалистичка партија загинаа тројца демонстранти, додека над сто беа повредени. Тоа доведе до заострување на политичката криза во Албанија.
Бериша исто така најави контрапротести, но мораше да ги откаже под притисок на САД и Европската унија.
XS
SM
MD
LG