Достапни линкови

logo-print

Загриженост за здравјето на 92 годишниот Нелсон Мандела


Поранешниот јужно африкански Претседател Нелсон Мендела е во болница на рутински тестови. 92 годишната икона на борбата против апархејдот редевно оди на тестови но неговиот долг престој овој пат потикна загриженост во јавноста за неговото здравје.
Мендела, првиот црн Претседател на ЈАР мина претходно 27 години во затвор заради неговата борба против апархејдот.
XS
SM
MD
LG