Достапни линкови

logo-print

Американец од Конзулатот во Лахоре пред Суд за убиство на моторџии


Моторот на напаѓачите на американецот во Лахоре

Моторот на напаѓачите на американецот во Лахоре

Американец од Конзулатот во Лахоре денеска се очекува да се појави на Суд во Пакистан. Тој вчера, како што изјавил, во само одбрана застрелал двајца мажи на мотоцикл, кои сакале да го ограбат. Третото лице загинало во судар со автомобил од Конзулатот кој пристигнал ма местото на настанот. Полицијата соопшти дека американцот би можел да биде обвинет и за убиство и за илегално носење оружје.
Полицијата соопшти дека ќе има пријава и против непознати лица поради убиство на третиот човек. Овој случај може да го разгори антиамериканското расположение во Пакистан, клучен американски сојузник во војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG