Достапни линкови

logo-print

Вељаноски во официјална посета на Црна Гора


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска престојува во официјална посета на Црна Гора. Вељаноски во Подгорица ќе се сретне со својот домаќин, претседателот на црногoрскиот Парламент, Ранко Кривокапиќ.
Предвидено е првиот човек на македонскиот законодавен дом да се срeтне и со Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ и со премиерот Игор Лукшиќ.
XS
SM
MD
LG