Достапни линкови

logo-print

Дачиќ во Македонија за Свети Сава


Архива 18.09.2010. Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ и неговата колешка Гордана Јанкулоска на прес-конференција во Скопје

Архива 18.09.2010. Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ и неговата колешка Гордана Јанкулоска на прес-конференција во Скопје

Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ ќе ја посети Македонија. Тој денеска ќе се сретне со преставниците на српската зедница во земјата кои го празнуваат празникот Свети Сава. За нив денешниот ден е неработен. За утре е предвидено Дачиќ да се сретне со министерката за внатршни работи Гордана Јанкулоска.
XS
SM
MD
LG