Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат протестите во Египет


Организаторите на демонстрациите за заминување на египетскиот претседател Хосни Мубарак од власт најавија нови масовни протести за денеска. Опозицијата доби подршка директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија и нобеловец, Мохамед Ел Барадеи. Тој вчера од Виена допатува во Каиро за да им се придружи на протестите.
XS
SM
MD
LG