Достапни линкови

logo-print

Холанѓаните ќе обучуваат авганистански полицајци


Холандски војници во Кандахар

Холандски војници во Кандахар

Холандската влада обезбеди поддршка од мнозинство од пратениците за испраќање војници и полицајци на северот на Авганистан, кои треба да ги обучуваат полициските регрути. Според анкетите, мнозинството Холанѓани се противат на оваа мисија на нивната армија. Досега загинаа 24 холандски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG