Достапни линкови

logo-print

Стајнберг во Кина на разговори за Северна Кореја


Американскиот заменик државен секретар Џејмс Стајнберг

Американскиот заменик државен секретар Џејмс Стајнберг

Специјалниот американски пратеник за корејски прашања, заменик државниот секретар Џејмс Стајнберг е во посета на Кина на разговори за чекорите за намалување на тензиите на Корејскиот Полуостров. Вашингтон бара, Кина да го искористи влијанието врз Северна Кореја и да го убеди официјален Пјонгјанг да престане со провокациите и да се врати на разговорите за разоружување.
XS
SM
MD
LG