Достапни линкови

logo-print

Потрага по градоначалникот на Киев


Градоначалникот на Киев Леонид Черноветски

Градоначалникот на Киев Леонид Черноветски

Градоначалникот на Киев Леонид Черноветски не се појавил во јавност околу два месеци. Премиерот Микола Азаров при средбата со шефот на администрацијата во градот прашал каде е градоначалникот и дали е на одмор. Азаров побарал да биде пронајден Черноветски и што побрзо да се врати на работното место. Според медиумите Черноветски ја напуштил Украина во ноември за да го прослави неговиот 59 роденден во Франција.
XS
SM
MD
LG