Достапни линкови

logo-print

Бериша нема да се обрати пред Парламентарното собрание на СЕ


Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша

Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа Мевлут Чавашоглу изјави денеска дека албанскиот премиер нема да се обрати на нивната седница, како што беше најавено. Се уште не се знае зошто Бериша го откажал патувањето за Стразбур, но според нефицијални информации тој не сакал да замине од Албанија, кога опозицијата бара негова оставка и најави утре нови протести.
XS
SM
MD
LG