Достапни линкови

logo-print

Претседателот на ОБСЕ во посета на Тирана


Литванскиот министер за надворешни работи Аудрониус Азубалис

Литванскиот министер за надворешни работи Аудрониус Азубалис

Литванскиот министер за надворешни работи Аудрониус Азубалис чија земја претседава со ОБСЕ е во посета на Тирана со цел да се надмине политичката криза во Албанија, по насилните антивладини протести во кои загинаа 3 лица. Азубалис ќе се сретне со премиерот Сали Бериша, опозицискиот лидер Еди Рама и претседателот Бамир Топи.
XS
SM
MD
LG