Достапни линкови

Судири на полицијата и демонстрантите во Египет


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Околу 600 демонстранти денеска се судриле со полицијата во
египетскиот град Исмаилија. Според извештаите за време на тридневните протести во Египет досега загинале најмалку 6 луѓе, а стотици се уапсени. Младинското движење 6 април преку Твитер објави дека протестите повторно се интензивирале во Танта и Александрија и повикале на масовни протести и по утрешните молитви.
XS
SM
MD
LG