Достапни линкови

logo-print

Мала експлозија во Давос


Полицаец чува стража на Светскиот економски форум во Давос

Полицаец чува стража на Светскиот економски форум во Давос

Мала експлозија се случила денеска во еден хотел во Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Полицијата ја истражува причината за инцидентот во кој нема повредени, само е причинета мала штета. Околу 2500 луѓе, меѓу кои и водечки политичари и економски експерти присуствуваат на форумот во швајцарскиот скијачки центар
XS
SM
MD
LG