Достапни линкови

logo-print

Лидерите на кипарските заедници на средба со Бан Ки Мун


Кипарскиот претседател Димитрис Христофиас и лидерот на кипарските турци Дервиш Ероглу денеска ќе остварат средба со генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун во Женева. Цел на разговорот ќе биде изнаоѓање на начин за прекинување на конфликтот на поделениот сотров.
XS
SM
MD
LG