Достапни линкови

logo-print

Тадиќ бара истрага за тровијата со човечки органи во Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ

Српскиот претседател Борис Тадиќ

Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска го поздрави усвојувањето на резолуцијата на Дик Марти за наводното нехумано постапување со луѓе и нелегална трговија со човечки органи во Косово. Во неговото обраќање пред парламентарците на Советот на Европа Тадиќ побара итна, независна истрага за обвинувањата во документот. Според Тадиќ организираниот криминал влијае врз политиката, економијата и општеството.
XS
SM
MD
LG