Достапни линкови

logo-print

Белата куќа бара египетската влада да има слух за народот


Протестите во Египет

Протестите во Египет

Белата куќа денеска ја повика египетската влада да има повеќе слух за барањата на народот и да спроведе политички и економски реформи кои ќе го подобрат животот и ќе му донесат напредок на Египет. Според соопштението САД се подготвени да му помогнат на Египет во остварувањето на тие цели. Во Египет вчера се одржаа најголеми демонстрации во тридецениското владеење на претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG