Достапни линкови

logo-print

Нов состав на владата во Тунис


Официјални претставници на туниските власти соопштија дека денеска ќе биде објавен составот на новата влада. Министерот за образование Тајеб Бајуш за Ројтер изјавил дека со оваа реконструкција ќе бидат пополнети местата ослободени по петте оставки на министри од владејачката партија. Овој потег доаѓа по масовните протести против доминацијата на поранешната владејачка партија во рамките на владата.
XS
SM
MD
LG