Достапни линкови

logo-print

Осудени обвинетите за убиство на француски навивач во Србија


Положено цевеќе каде беше убиен францускиот навивач

Положено цевеќе каде беше убиен францускиот навивач

Српскиот врховен суд денеска донесе одлука за обвинението на 14 граѓани на земјата за убиство на еден француски навивач во 2009 година. Судот во Белград ги осудил обвинетите на затворски казни од 4 до 35 години. Францускиот навивач Брис Татон беше претепан до смрт пред едно кафуле во Белград пред фудбалскиот натпревар меѓу Партизан и Тулуз во септември 2009 година.
XS
SM
MD
LG