Достапни линкови

logo-print

Германија не сака да ја врати Кралицата Нефретити во Египет


Легендарната Нефретити во Новиот Музеј во Берлин

Легендарната Нефретити во Новиот Музеј во Берлин

Германската фондација „Пруско Културно наследство“го отфрли барањето на Египет за враќање на 3.400 години старата биста на кралицата Нефертити.
Оваа скулптура привлекува над милион гледачи годишно во Берлинскиот Нов музеј.
XS
SM
MD
LG