Достапни линкови

logo-print

Засилени мерки на безбедност во Москва


Мерките за безбедност се подигнати во Москва по вчерашниот бомбашки напад на аеродромот Домодедево при кој загинаа 31 лице а 130 се повредени. Претседателот Дмитри Медведев оцени дека станува збор за терористички напад и побара да се пронајадат тие што се одговорни. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот освен што постојат сомневања поврзани со милитантите од северно кавкаскиот регион.
XS
SM
MD
LG