Достапни линкови

logo-print

Струшки села отсечени од светот поради снегот


По изобилните врнежи од снег во Струга и Струшко, повисоките планински села се целосно отсечени од градот, соопшти Центарот за управување со кризи. Македонија пат, според соопштението, дала потврда дека во зависност од состојбата на терен ќе се работи на пробивање на патните правци кои водат до овие населени места. Снег се задржува и на патниот правец Охрид-Струга.
XS
SM
MD
LG