Достапни линкови

logo-print

Во бомбашки напади во Карбала најмалку 18 жртви


Најмалку 18 лица загинале денеска при две експлозии на автомобил бомби во ирачкиот град Карбала. Првиот напад се случил на паркинг на кој бил автобусот на шиитски свештеници, при кој загинале 6 лица, а при втората експлозија неколку часа подоцна загинале 12 шиитски свештеници.
Во серија на бомбашки напади минатаат недела во Карбала беа убиени 56 луѓе.
XS
SM
MD
LG