Достапни линкови

logo-print

Министерот Милошоски утре во посета на Чешка


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски утре ќе се сретне со неговиот чешки колега Карел Шварценберг во Прага. Според соопштението на министерството тие ќе разговараат за политичките и економските односи и за развивање на соработката меѓу двете земји, како и за евроатланската интеграција на Македонија.
Милошоски ќе се сретне и со претседателот на Долниот дом на Парламентот Мирослава Немцова и преставници на комисијата за надворешна политика и европски прашања.
XS
SM
MD
LG