Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат демонстрациите во Тунис


Туниската полиција денеска со солзавец ги растеруваше демонстрантите кои фрлаа камења пред зградата на владата барајки оставка на привременото раководство. Демонстрантите, главно од сиромашните рурални области на Тунис, дојдоа во главниот град вчера. Премиерот Мумаед Ганучи вети дека ќе си поднесе оставка по изборите кои треба да бидат одржани во рок од 6 месеци.
XS
SM
MD
LG