Достапни линкови

logo-print

Ердоган во посета на Украина


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја започнува дводневната официјална посета на Украина, на покана на претседателот Виктор Јанукович. Најавени се разговори за унапредување на билатералната соработка, главно во областа на енергетиката, трговијата и инвестициите. Во делегацијата на Ердоган се и 500 владини претставници и бизнисмени.
XS
SM
MD
LG