Достапни линкови

logo-print

Домашен притвор за двајца соработници на Бен Али


Протестите во Тунис против режимот на Бен Али

Протестите во Тунис против режимот на Бен Али

Двајца блиски соработници на соборениот туниски претседател Зине Ал Абидине Бен Али, денеска се уапсени и ставени во куќен притвор. Поранешниот министер за внатрешни работи Абделах Калел и советникот и креаторот на политиката на претседателот Абдел Азиз Бен Диа се уапсените, а полицијата трга и по Абдел Вахаб Абдалах кој ја извршуваше функцијата министер за контрола на информациите.
XS
SM
MD
LG