Достапни линкови

logo-print

Бериша на средба со странските дипломати


Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиeр Сали Бериша денеска се сретнал со странските диломати со цел да се најде решение за излез од тешката политичка ситуација во земјата. На средбата биле евроамбасадорот Еторе Сеќуи, амбасадорот на мисијата на ОБСЕ, Еуген Волфарт, амбасадорот на Унгарија, како земја претседавач со ЕУ, како и американскиот, британскиот, данскиот и италијанскиот амбасадор, но и министрите за внатрешни работи и за одбрана, Љуљзим Баша и Арбен Имами.
Се уште нема други информации. Странските дипломати претходно разговараа со Претседателот на земјата Бамир Топи.
XS
SM
MD
LG