Достапни линкови

logo-print

Повторување на парламентарните избори во Косовска Митровица


Во Косовска Митровица денеска се повторува гласањето за парламентарните избори во земјата. Од Централната изборна комисија соопштија дека гласањето започнало без никакви проблеми. Гласањето ќе се одржи во 32 центри со вкупно 126 изборни места. На избирачкиот список се запишани 86.834 гласачи. Изборите ќе бидат проследени од 1858 домашни и странски набљудувачи.
XS
SM
MD
LG